Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Murat ustam merhaba. Opel astra g 2000 model aracim 1 yıl önce aracın motoru açılıp celik subaplar contalar degisti rektefiye yapıldı.ogunden sonra araç normal çalışırken sonraki aylarda motor sesinin değiştiğini farkettim bir kaç kez gittim ustaya lakin sorun olmadığı söylendi.motor sesi dışardan normal iken içeriye sanki dizel motor sesi gibi ses gelmeye başladı.bu günlerde ses dahada arttı.rahatsiz edici bir ses araçi 9 yıldır kullaniyorum.boyle ses yoktu.ayrica motor ısindigi zaman marsa bastığım zaman horrrr sesi gelerek çalışıyor marşı kapatınca da tiktik sesi geliyor.Bugun 09.10.2021 ustaya gittim testte cıktı sesi dinledi birşey yok dedi.Horrr sesini duydu triger kapağını açıp bu kısımlardaki parçaları inceledi hatta stenoskop ile dinledi bir sorun yok dedi.Aracin Yag eksiltmesi yok.sonuc sokme takma ucreti aldi konuyu kapattı. Murat ustam sorunum bu şekilde umarım sorunumu anlatabildim.ekstra sizin bana sorunuz olurmu bilemiyorum.Yardimci olurmusunuz.Cok teşekkür ederim..

    Berkant Güneş , 09.10.2021
  •               Berkant Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Genellikle bahsettiğiniz sesi gergin veya sertleşmiş zamanlama kayışı yapar ustanın kontrol ettiğini belirtmişsiniz ama bir yorumda bulunmadı sanırım. Diğer seslerle ilgili olarak ta aracın incelenmesi gerekli V kayışı gergileri debriyaj sistemi veya devamında şanzıman bu tip seslere sebebiyet verebilir. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 13.10.2021
Facebook Twitter Google LinkedIn