Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Hayırlı işler ustam.2013 1.4 tam otomatik 75000 de corsam var. Araç çalışırken parka aldığımda ya da viteste frene basılı dururken motor sıcaklığı 90 derece üstünde iken arıza lambası yanıyor ve araç gaz yemiyor. Şanzıman kendini korumaya alıyor. Stop edip tekrar çalıştırınca herşey düzeliyor. Cihaza bağlayınca p1700 , p1895 ve c0244 arıza kodlarını veriyor. Bu sorun neden kaynaklanır? Teşekkür ederim.

    Fatih Tosun, 02.11.2021
  •             Fatih Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Kullanılan test cihazları fark ettiğinden sadece kodlar ile yola çıkmak hatalara sebebiyet vermesi muhtemeldir kodun yanında yazan sorun kodla birlikte değerlendirilirse doğru sonuç alınabilir. Aracın ısınması ve sonrası düşük tork modu na geçmesi aracın soğutma sistem parçaları ile alakalı veya emisyon hataları sonrası oluşuyor olabilir..Sogutma sistemi ve ateşleme sisteminin kotrolü faydalı olacaktır. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 02.11.2021
Facebook Twitter Google LinkedIn