Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Ustam merhaba, Mersedes C220 2010 CDI otomatik aracımda sabahları ilk çalıştırdığımda D veya R vitese taktığımda 2-3 saniye bekliyor sonra ayağım pedalde basılı iken hareket edecekmiş gibi yapıp titreyerek stop ediyor. Vitese takıp tam titremeye başlayacağı anda R ye orada titremeye başlayınca D ye bu şekilde 4-5 kez değişiklik yapınca normale dönüyor ve bir daha 7-8 saat kapalı kalıp tekrar çalıştırsam bile gün boyu bu sorun olmuyor taaki sabah ilk çalışana kadar. Tork konvantörü dediler ama bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

    KAMİL DENİZ, 23.12.2021
  • Kamil Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Bahsettiğiniz sorunlar özelliklede titreme sorunu tork konvektör arızası işaret etmektedir fakat nihai karar inceleme sonrası belli olur. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 24.12.2021
Facebook Twitter Google LinkedIn