Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Merhaba. Araç durduğu yerde direksiyonu sağa çevirdikçe arabanın sağ ön kısmı yukarıya yükseliyor. Bunun sebebi ne olabilir çok masraflı bir şey midir?

    Mehmet Aslan, 02.05.2022
  •                 Mehmet Bey öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Araçlarda farklı süspansiyon sistemleri kullanılmaktadır ve bazıları araç hareketsiz iken frene basılarak yapılan tam sağ veya sol direksiyon hareketlerinde çevrilen tarafa doğru kupada bir miktar harekete sebep olabilir buna normal olarak bakılır, yine de bir kontrolden bir kaybınız olmaz. Fakat bahsi geçen konu sonradan oluştuysa veya tek taraflı ise kontrol edilmesi gerekir fakat çok büyük masraf açacak bir konu değildir rot ayarı veya tespit edilen sorunlu parça değişerek sorun giderilir. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir.

    , 05.05.2022
Facebook Twitter Google LinkedIn