Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Murat bey merhaba benim fiat linea 1.3 marka bir aracım var kalkışlarda özellikle rampa da debriyajdan ayağımı çekene kadar titreme yapıyor aracın tamamı titriyor.Sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

    mehmet oturak, 10.09.2018
  • Mehmet Bey merhaba

       Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Sorunuza gelecek olursak kalkışlarda titreme sorunun da en sık karşımıza çıkan sebep debriyaj sistemindeki olumsuzluklardır. Daha detaylı anlatmak gerekirse motordan şanzımana güç aktarımı sağlayan volan, debriyaj balatası, baskı ve debriyaj bilyesi parçalarında ısı kaynaklı yüzey bozuklukları veya balata göbeğinde, titreşim yaylarında veya baskı ayaklarındaki teknik sorunlar bu tip soruna sebebiyet verebilmektedir. Sizlere tavsiyem konusunda yetkin bir servise gidip aracı detaylı kontrol ettirmeniz olacaktır. Sorunun kaynağı debriyaj sistemi olarak tespit edilmiş ise şanzımanınız sökülerek soruna sebebiyet veren parça tespit edilebilir. Umarım sorunuzla ilgili yardımcı olabilmişimdir. 

    Murat Usta, 10.09.2018
Facebook Twitter Google LinkedIn