Murat Usta Cevaplıyor - Otomobil Soru Cevap

Tümü           Motor           Elektrik           Diferansiyel           Fren           Karoser ve boya           Şanzıman           Süspansiyon           Akü           Egzoz           Filtre           Diğer           Direksiyon           Soğutma          
  • Merhaba egr soğutucunun iç mekanizması yani filtresi temizlenirken komple döküldü içi boş Bi şekilde geri taktık bu şekilde kullanımı ne gibi olumsuzluk doğurur, teşekkürler.

    İlkay Kurt, 17.10.2018
  • İlkay Bey Merhaba

    Öncelikle gönderdiğiniz soru için teşekkür etmek isterim. Kıssaca EGR’nin görevi silindirlerin içindeki ısıyı düşürerek çevreye zararlı gazların oluşumunu engellemeye yardımcı olmasıdır. Sistemin daha verimli kullanılması için sonrasında birde EGR soğutucusu eklenmiştir. Sorunuz da aracınızla ilgili bilgi vermemişsiniz EGR sistemi görevi her araçta aynı olmasına karşın yapıları ve teknolojileri farklılık göstermektedir. Sorunuzu daha detaylı ve doğru cevaplaya bilmek için araç bilgisiyle birlikte sorunu daha detaylı anlatmanızı rica edeceğim. Birde araç üzerindeki hiç bir parça rast gele konulmamıştır uzun mühendislik çalışmaları sonucu oluşturulmuştur. Dolayısıyla aracınızdaki parçanın hasar görmesinin kıssa veya uzun vadede sonuçları olacaktır. Bu sonuçlar yakıt tüketiminin artması veya bağlı parçalar üzerinde hasara sebebiyet vermesi gibi karşınıza çıkabilir. Umarım sorunuzla alakalı yardımcı olabilmişimdir.

    Saygılarımla

    Murat Usta, 18.10.2018
Facebook Twitter Google LinkedIn