Röportajlar

Dünyanın en önde gelen otomotiv yedek parça üreticilerinden Bosch’un, Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran ve Ortadoğu Direktörü Kıvanç ARMAN sorularımızı yanıtlayarak firmanın otomotiv sektöründeki faaliyetlerini anlattı.

 

Dünyanın sayılı otomotiv yan sanayicilerinden biri olan TRW, bugün 26 ülkede 200 üretim tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmanın dünya ve Türkiye’deki işleyişi, yapısı ve ürünleri hakkında bilgi aldığımız TRW Pazarlama Müdürü Can Sabah, aktif ve pasif güvenlik sistemlerinde dünya lideri olduklarını, Türkiye’de yenileme pazarı piyasa verilerine bakıldığında ise fren grubunda pazar genelinde, rot-rotil grubunda da “premium” segment diye adlandırılan üst segmentte lider olduklarını belirterek, amortisör gibi yeni ürünleride ise fren ve rot-rotil grubundaki seviyelere ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Webnak projesini ilk defa kafamda tasarlarken, Erikli Su’yu yönettiğim 23 yıl içinde, uygun fiyatlı ve hızlı nakliye hizmeti bulmada yaşadığımız sorunlardan ilham aldım. Her ne kadar, geçmişte Erikli Su’daki hisselerimi Nestle’ye satmış ve yönetimden ayrılmış olsam da, eski tecrübelerim proje tercihlerimde çok etkili oluyor

 

Yeni yıla hızla başlayan Çağlayanlar Otomotiv, dünyanın en kaliteli sanayi zincirlerini üreten markalar arasında yer alan bir Japon firması ile el sıkıştı. Her geçen gün bayi ağını da geliştiren firmanın Genel Müdürü Sertay Güner; “Türkiye`nin rulman ihtiyacını karşılamayı amaç edindiklerini” belirtti.

1976 yılında kurulan Yiğit AKÜ, 40 yıllık Üretim  ve Ar-Ge şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, geleceğin Türkiye’si hedefleri için de büyük bir heyecan ve gayretle çalışmalarını sürdürmektedir. İnsan kaynağı ve Ar-Ge’ ye yapılan yatırımlarla hızla büyüdüklerini söyleyen Yiğit Akü Genel Müdürü Erinç Çetin Miser, bugün gelinen noktada yılda 5 milyon adet akü üretim kapasitesine ulaşarak dört kıtaya ihracat yaptıklarını ifade etti.

Rot-rotil-çeki kolları, hava süspansiyon körükleri, debriyaj, çamurluk, amortisör, hava hortumları satış ve dağıtımı konusunda geniş ürün gamıyla Bursa’da faaliyete başlayan HANN Otomotiv, sektörde fark yaratmak amacıyla yola çıktı. HANN Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Kurt sorularımızı yanıtladı.